Hrudky v mastičkách

Našli jste v našich mastičkách nebo balzámech na rty drobné bílé "granulky" nebo "krupičku"? Rozhodně se jich nebojte, nejsou zkažené.
Ve výrobcích, kde je použito bambucké máslo, mohou vznikat drobné hrudky. Jsou to „tukové krystaly“ kyseliny stearové, které jsou základem pro nabalování dalších rychle tuhnoucích složek. Tyto drobné hrudky by se neobjevily v případě použití stabilizátorů, které však nepoužíváme. Je to malá daň za čisté složení výrobku. Tyto hrudečky při kontaktu s pokožkou roztají, rozetřete je do pokožky. Bambucké máslo reaguje na změny teploty. Pokud by vás tyto hrudky v mastičce "otravovaly", řešení je snadné, postavte skleničku s mastí do vodní lázně a na sporáku na nízkou teplotu zahřejte, mast se šetrně rozpustí, můžete promíchat špejlí a opět nechat v pokojové teplotě ztuhnout. Když budete zahřívat na nízkou teplotu, žádná ze surovin nebude znehodnocena.
Vzhled těchto hrudek může i připomínat plíseň - V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ TO NEMŮŽE BÝT PLÍSEŇ, protože ta v bezvodém produktu vyrůst nemůže. Naše mastičky jsou složeny pouze z bambuckého másla, včelího vosku, pečujících olejů, vitamínu E a esenciálních olejů, vodní složku neobsahují.
Pokud se Vám tedy drobné granulky nebo krupička v mastech objeví, rozhodně se není čeho bát, můžete směle dál používat tak jak to je, případně šetrně rozehřát ve vodní lázni