"Obyčejná mýdla podporují zdraví"

Cena mýdla možná někomu přijde vysoká, ale opak je pravdou. Když vezmeme v potaz, že sprchový gel běžně stojí kolem 100,- Kč, má přírodní mýdlo hned několik argumentů, proč raději investovat do něj: první obrovské PRO hraje složení - přírodní mýdla jsou z rostlinných olejů, másel, bylin, esenciálních olejů, neobsahují žádné chemické přísady (NaOH je použit při výrobě k procesu zmýdelnění, v průběhu zrání však z mýdel zcela vyprchá a zůstanou tak jen zmýdelněné oleje, másla, byliny, esenciální oleje, které jsou pro pokožku velmi přínosné), oproti tomu jsou sprchové gely chemickými koktejly, které mají kyselé PH. V dnešní době již tak překyselených organisnů je lepší a mnohem zdravější přírodní tuhé mýdlo, které je zásadité a má PH 8-10. Zralé mýdlo, které je správně uchováváno na suché mýdlence a nerozmočí se na umyvadle či vaně, vydrží déle, než sprchový gel. Mýdlo je vhodné na celé tělo, čištění obličeje i na vlasy. Pleť je po použití čistá, vyživená, zaléčená a tonizovaná - není třeba po koupeli používat tělová mléka, pleťové vody a tonika na obličej. Čímž vlastně docházíme k závěru, že je mýdlo nejen zdravější, ale také levnější.
 

Přidávám citaci článku Ing. Petry Forejtové "Obyčejná mýdla podporují zdraví" o testování tekutých a tuhých mýdel.

Co z testu vyplývá?


Kůže je orgán, který komunikuje s vnějším prostředím. Cokoliv na pokožku naneseme, vstřebá se do těla, proto i používání mýdel lze vnímat z léčebného hlediska, a nejde jen o ekzémy, popraskanou kůži na hřbetu rukou a další kožní neduhy. Správně zvolené mýdlo má totiž pozitivní působení i na pohybový aparát a další zdravotní záležitosti.

Zásaditá mýdla mají důležitý význam pro všechny, kdo trpí překyselením organismu.

Lidé, kterým byla diagnostikována artritida, artróza, prodělávají záněty a plísně v těle, deprese, rakovinu, trápí je chronické zdravotní problémy, jsou velmi překyselení.

Prvními signály překyselení organismu bývají nezpracované stresy, únava, vyčerpání, psychická nevyrovnanost, špatný spánek a časté chození na toaletu během noci. Objevují se tmavé kruhy a/nebo otoky pod očima, kožní vyrážky, opary, praskají koutky úst, tvoří se bradavice, ječná zrna apod.

Zažívání mívá zhoršenou funkci projevující se průjmy, zácpou, nadýmáním,plynatostí, bolestmi břicha apod.

Překyselení těla bývá také častým důsledkem výkyvů váhy, příčinou vzniku hemoroidů, zánětů močového měchýře, problémů se slinivkou, ledvinami, játry, štítnou žlázou a prostatou.

Za důležitou zásadu při snaze o odkyselení organismu považuji používání alkalických mýdel.

Zásaditost kompenzuje překyselenost.

Vše, co naneseme na kůži, má stejný účinek, jakobychom to snědli. Používání mýdel je pro nás přirozené. Pro intenzivnější působení léčebného efektu tuhých mýdel si můžete připravit vodní lázeň nohou (pedikúru) a rozpustit v ní kousek tuhého mýdla (mýdlové hobliny). Tato koupel je vhodná také pro lidi, kteří mají popraskané paty působením plísně. Praskliny na patách mohou být však způsobeny i nedostatkem železa (pak se užívá kyselina listová a vitamin B12). Dalším důvodem může být i mechanické poškození kůže od špatně padnoucí obuvi.
Myjete-li si ruce tuhým mýdlem, můžete si všimnout, že kůže na hřbetu rukou bývá méně popraskaná než při pravidelném mytí mýdlem tekutým. I při používání tuhého mýdla je však dobré po umytí ruce ošetřit oblíbeným krémem.