O nás

Jmenuji se Marie Horáčková a jsem mýdlařka z podhůří Jeseníků. Vždy jsem byla optimistka plná energie a mýdlářské řemeslo mne okouzlilo natolik, že nyní ráda svou energii dávám do mýdel a bylinných výrobků.

Vždy jsem měla velmi blízko k přírodě a zvířatům. V roce 2010 mě má životní cesta dovedla k vážné nemoci a operaci plic. Od této doby jsem se začala věnovat alternativnímu léčitelství, zdravému životnímu stylu, bylinám, aromaterapii, přírodní kosmetice a začala jsem přemýšlet více o tom, co do sebe a na sebe „dáváme“.

Ručně vyráběná mýdla mne vždy fascinovala a přitahovala. Na vánočních trzích jsem vždy obešla všechny stánky a nakoupila si ty nejmenší mýdla, abych si jich mohla odnést co nejvíce a všechny je vyzkoušet. Až mi to jednoho dne nedalo a pustila jsem se sama do experimentování a odlévání nejprve glycerinových a po krátké době také zrajících bylinných mýdel. Je to řemeslo tisíců tváří. Kombinování bylin, vůní, typů, tvarů opravdu nemá konce a záleží jen na tvořivosti, nápadu a chuti zkusit něco nového. To je to, co mě na tom nejvíce baví a ten pocit, když se potom umyjete svým vlastním mýdlem, je k nezaplacení.
Používáme čistě přírodní esenciální oleje, takže naše mýdla jsou zároveň aromaterapeutická a léčí už jen tím, že voní. A když k tomu přidáme to, že také pokožku nádherně vyživí, zklidní, zaléčí a provoní, tak to je ten důvod, proč jsem už několik let nepoužila „sprcháč z drogérky“. A jak to tak v životě chodí, přibyly k mýdlům rychle další nápady a nové výrobky – masti, krémy, šampóny, koupelové soli, mýdlové koupele, vonné svíčky, vonné pytlíčky, zubní pasty, prací gely a věřím, že ani nyní s tímto sortimentem nejsem zdaleka u konce.

Na jaře roku 2018 se konečně začala kola otáčet a my se s manželem definitivně rozhodli, po všech těch letech výroby kosmetiky pro vlastní potřebu, založit rodinnou mýdlárnu, s možností nabídnout, naše již léty odzkoušené výrobky, dalším lidem. Vybrali jsme 36 výrobků, které jsme nechali laboratorně schválit, posoudit jejich bezpečnost, certifikovat a uvést na trh.

A tak se, za obrovské podpory a pomoci mého manžela Reného a našich rodičů, stal můj koníček a největší sen, zároveň naší obživou.

Děkujeme, že jste zavítali na naše webové stránky a věříme, že vás naše výrobky zaujmou.