Přírodní mýdla - Novinka

Přírodní mýdla vyrobena tradiční metodou za studena z rostlinných olejů, másel, bylin, 100% přírodních esenciálních olejů a dalších pečujících složek dle druhu mýdla, například pudrů (mletý kořen kurkumy, aktivní uhlí, cejlonská skořice), medu, kozího mléka, kávy, himalájské soli. Neobsahují konzervanty, palmový olej, barvy, syntetické vůně ani žádné zbytečné chemické přísady. Mýdla nevysušují pokožku, příjemně voní, přirozeně detoxikují, hydratují a vyživují. Díky zásaditému pH pomáhají vyrovnávat překyselené pH v těle. Jsou vhodná na celé tělo i obličej. 
Mýdla jsou balena v papírových krabičkách. 
Váha 100g (+-10% dle odparu).

Máte radši tekutá nebo tuhá mýdla?

U nás si můžete vybrat z obou možností, aniž byste museli váhat nad kvalitou složení.

Naše tekutá mýdla jsou vyrobena stejně jako tuhá ze zmýdelněných rostlinných másel (kakaové, bambucké), olejů (olivový, kokosový, ricinový) a přírodních esenciálních olejů, rozdíl je v technologii výroby a použitém hydroxidu.

Základní surovinou při výrobě mýdel jsou tuky (oleje, másla) a hydroxid sodný u tuhého mýdla nebo draselný u tekutého. Je to zásaditá sloučenina, která reaguje s použitými tuky (což jsou kyseliny) a vytvoří z nich mýdlo. Veškerý hydroxid se v reakci s tuky přemění na mýdlo, ve výsledném výrobku se při správném postupu výroby již nenachází. Dostaneme tak kvalitní mýdlo, ať už tuhé či tekuté, ve kterém zůstává část nezmýdelněných olejů a másel, které dopřejí pokožce bohatou výživu, ochranu a péči.